Vakcinācija

Vakcinācija

Mūsu klīnikā dzīvnieku vakcinācija parasti tiek veikta no 6 nedēļu vecuma. Mājdzīvnieku vakcinācija notiek pēc vakcīnu ražotāju izstrādātajām shēmām.

Zemāk ir aprakstītas dažas komplekso vakcīnu ievadīšanas shēmas.

Galvenā prasība attiecībā pret vakcinējamo dzīvnieku, ir savlaicīga un pareiza attārpošana 10-14 dienas pirms paredzētas vakcinācijas. Uz vakcinācijas brīdi dzīvniekam jābūt veselam, rektāla temperatūra nedrīkst pārsniegt normas robežas. Parasti normāla temperatūra veselam dzīvniekam ir 38,2-38,50 grādi.

Dzīvnieki, kuriem ir saslimšanas pazīmes — strutainie izdalījumi no deguna un acīm, paaugstināta temperatūra (virs 39 grādiem), novārgušie, ar iekšējiem un/vai arējiem parazītiem — netiek vakcinēti.

Dažiem dzīvniekiem tiek novērota individuāla biopreparāta (vakcīnas) nepanesamība. Tādā gadījumā pēc vakcinācijas var izveidoties alerģiska reakcija. Tā var izpausties ka redzamo ādas laukumu apsārtums, tūska, nieze. Ja attīstās pēcvakcinācijas alerģiska reakcija, Jūsu mīlulim var būt nepieciešama veterinārārsta palīdzība. Ja alerģijas izpausmes ir nelielas, tad var iedot kādu antihistamīno preparātu (piemēram, Tavegyl vai Suprastin). Devu konkrētam dzīvniekam jānoskaidro pie veterinārārsta.

OSI Serviss SIA © 2011